fbpx
 1. Use comfortable cloth (no belts, jewelry, etc.).
 2. Practice with empty bladder, stomach. Meal at least 2 h before class.
 3. Follow teacher’s instruction.
 4. Breathe through your nose.
 5. Your body is active but the and should remain watchful, alert and still.
 6. Yoga poses are not gymnastic exercises. They are positions that create energy patterns. Remain aware & observe yourself both internally and externally.
 7. Yoga is a discipline. It's a personal experience and not in any way competitive with other or with yourself.
 8. Yoga practice can be a great energy management tool through which you can create health and longevity.

Iwona

 

Regulamin o bezpiecznym korzystaniu z zajęć w Omśrodku Hatha Jogi

Obowiązuje od 6 czerwca 2020, zaktualizowany 24.06. Jest on też dostępny wydrukowany w szkole do zapoznania się. Staję się on częścią Regulaminu Omśrodka Hatha Jogi.

1.      Zajęcia

 1. Zaleca się utrzymywanie minimalnej odległości 2 m między ćwiczącymi. Oznacza to, że będą wyznaczone miejsca na podłodze na maty, będzie można korzystać z co trzeciej drabinki.
 2. Na sali nie będzie szkolnych mat, pasków i ręczników. Prosimy o przynoszenie swoich dużych ręczników i zakupienie własnego paska i maty. Można u nas na miejscu lub przez np. nasz sklep jogapomoce.pl.
 3. Będą przerwy 20 min między zajęciami popołudniowymi na wywietrzenie sali i dezynfekcję pomocy, wyjście i wejście osób. Niektóre zajęcia będą trwały więc 70 minut, a nie 1,5 godziny. Zobacz w grafiku tutaj: https://hathajoga-warszawa-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec
 4. W wytycznych jest punkt 5: „Należy zdezynfekować każde urządzenie używane przez klienta po zakończonym ćwiczeniu. Czynność realizowana jest przez klienta na podstawie widocznej informacji/instrukcji przy użyciu udostępnionego środka do dezynfekcji; zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.” Na sali oraz w toaletach, szatniach i recepcji będą dozowniki ze środkiem odkażającym.
 5. Nauczyciele nie będą korygować manualnie. Uczestnicy zajęć stacjonarnych muszą być świadomi, że zajęcia będą transmitowane, ale widok z kamery będzie tylko na nauczyciela prowadzącego zajęcia. Nauczyciel będzie jednocześnie obserwował osoby na sali oraz osoby ćwiczące online tak, aby wszyscy byli jednakowo zaopiekowani.

2.      Utrzymanie czystości i zasady porządkowe

 1. Prosimy o używanie dozowników ze środkiem odkażającym po wejściu do szkoły, w szatniach oraz na sali.
 2. Pomiędzy niektórymi zajęciami będzie przerwa 20 minut na przewietrzenie i dezynfekcję sali. Prosimy o sprawne opuszczanie sali i szkoły.
 3. Osoby na następną grupę będą wpuszczane po wyjściu osób z grupy poprzedniej. Dotyczy to zajęć popołudniowych.
 4. Szatnie będą dostępne przy zachowaniu minimalnych odległości między wami. Prosimy o wieszanie swoich rzeczy na co drugim wieszaku.
 5. Toalety są dostępne 😊 Jest mydło i dozowniki ze środkiem odkażającym.
 6. Dystrybutor wody będzie uruchomiony. Są kubeczki jednorazowe albo proszę przynosić swoje naczynia/butelki. Przyciski dezynfekujemy po użyciu.
 7. Możecie dalej trzymać swoje maty i paski na półkach, ale muszą być w pokrowcach lub w folii. Nie dotyczy to ręczników, te musicie przynosić ze sobą.
 8. Szkoła będzie codziennie wieczorem po zajęciach ozonowana. Jest to jeden z najlepszych sposobów, ponieważ ozon wnika wszędzie i ma bardzo silne właściwości odkażające.

3.      Zmiany organizacyjne

 1. Nie ma obowiązku zapisywania się na zajęcia stacjonarne w związku ze zmianą od 12.06  przez Ministerstwo Rozwoju przelicznika jedna osoba na 7 m2. Można rezerwować miejsce na zajęcia. Mając ważny karnet można to robić samemu przez strefę klubowicza https://hathajoga-warszawa-cms.efitness.com.pl/index albo będąc na zajęciach przed czy po nich w recepcji szkoły od razu na następne zajęcia. Jeśli ktoś nie ma w strefie klubowicza jeszcze konta, chodził do nas, ale nigdy nie korzystał/logował do niej, to proszę się zalogować albo założyć. Osoby z kartami pośredników muszą zgłosić chęć kupna karnetu (wtedy usuniemy umowę Benefit Systems albo Ok System), ponieważ nie można mieć w systemie dwóch umów członkowskich jednocześnie w tym samym przedziale czasowym. Można też założyć nowy profil (potrzebny jest nowy email).

 2. Wszystkie karnety będą ważne na zajęcia online i stacjonarne jednocześnie. Oznacza to, że macie wybór czy ćwiczycie online (nie trzeba się zapisywać) czy też przyjeżdżacie do OM. Gdyby wam się nie udało dotrzeć do szkoły zajęciach zawsze można poćwiczyć online.
 3. Grafik zajęć online i stacjonarnych w czerwcu będzie się pokrywał prawie w całości. Zajęcia stacjonarne będą transmitowane online.
 4. Limit minimalnej ilości osób na zajęciach. Musi być zapisanych minimum 5 osób, aby zajęcia stacjonarne się odbyły. Decyzja o odwołaniu będzie ogłaszana/wysyłana mailem do zapisanych osób 3 godziny przed zajęciami.
 5. Grupy popołudniowe początkujące, ogólna/początkująca, początkująca kręgosłup będą krótsze 70 minutowe, grupy ogólne, łagodne/początkująca i łagodna dalej 90 minutowe.

4.      Zapisy/Rezerwacje na zajęcia

 1. Musisz mieć ważny karnet. Kup nowy, przedłuż przez internet https://hathajoga-warszawa-cms.efitness.com.pl/kup-karnet płacąc online lub przelewem (przyślij mailem potwierdzenie na adres szkoły) lub w recepcji szkoły między zajęciami. Płatność w szkole tylko gotówką.
 2. Z kalendarza zajęć tutaj https://hathajoga-warszawa-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?room=3019 wybierz zajęcia. Można tam sprawdzić czy są miejsca na grupie, zapisać się. Możecie też zadzwonić 603 107 107 albo przyjść bez rejestracji. W takim przypadku pierwszeństwo mają osoby zapisane.
 3. Możesz odwołać rezerwację do 3 godzin przed zajęciami. Nie blokuj miejsca innym, jeśli wiesz, że nie przyjdziesz. W takim przypadku wyślij wiadomość przez messengera, sms na numer 603 107 107 lub zadzwoń. Jeśli nie odwołasz i nie przyjdziesz, to zablokujemy Ci możliwość dalszego rezerwowania zajęć.
 4. Jeśli nie będzie już miejsc na jakieś grupie, to możesz zapisać się na listę rezerwową. Jak ktoś odwoła, to wtedy dostaniesz info, że zwolniło się miejsce. Zawsze możesz nadal poćwiczyć online.

Szukasz idealnego prezentu dla znajomego jogina lub dla siebie? Joga to znacznie więcej niż aktywność fizyczna, to styl życia. Ta lista sugestii dotyczących prezentów pomoże Ci znaleźć prezent dla każdego, kto zaczyna jogę lub uprawia jogę od lat. Lista jest uszeregowana w kolejności od najbardziej potrzebnych rzeczy. Dodaję to co jest rzeczywiście potrzebne i dobre na podstawie swoich 27 letnich doświadczeń z praktyki, uczenia jogi i prowadzenia szkoły. Baw się dobrze!

 1. Mata do jogi. Mogę polecić sprawdzone w Omśrodku maty, których używamy. Najlepsze są maty z kauczuku, chociaż zarazem najdroższe. Z naturalnego i ekologicznego materiału są maty EcoPro dostępne u nas w szkole lub online dostępne w pięciu kolorach i w trzech grubościach od 1,5 mm najlepsza w podróży, 4mm - najczęściej wybierana oraz 6 mm dla osób np. ze słabszymi stawami oraz starszych w cenie od 200 do 260 zł. Mamy też bardzo dobre, niemieckie maty z materialów sztucznych special i kailash w cenach od 65 zł do 95 zł.
 2. Pasek do jogi. Drugi najbardziej oprócz maty potrzebny przyrząd do praktyki jogi. Bawełniane paski o długości 2,7 m i szerokości 4 cm są najczęściej spotykane.
 3. Klocek do jogi. Często wykorzystywany przyrząd, do praktyki wielu pozycji potrzebne są dwa. Powinien być stabilny czyli z cięższego drewna jak dąb lub jesion.
 4. Odzież do jogi. Gdy zaczynamy ćwiczyć, to najczęściej mamy jakiegoś t-shirta, leginsy, spodenki lub dres. Ważne żeby nie krępowały ruchów, były zrobione z możliwie naturalnych materiałów. U nas nie prowadzimy sprzedaży, ale mogę polecić polską firmę 4F z koszulkami dla niej oraz dla niego. Niektóre zakupy robię też w Decathlonie. Mają swój cały dział do jogi: koszulki, staniki, leginsy, bluzy, polary, akcesoria. Posiadają w ofercie własne marki oraz duże światowe firmy w przystępnych cenach. Nie wszystko mają odpowiednie do jogi np. maty, ale odzież do jogi jest w porządku.
 5. Karnet na jogę.  Bardzo dobry prezent dla drugiej połowki albo znajomego. Dla początkujących mamy 3 karnety: 8 wejść na 30 dni, 16 wejść na 60 dni i 10 wejść na 90 dni. Dla już ćwiczących wszystkie karnety. Można też zakupić karnet na specjalne indywidualne zajęcia.
 6. Książka do jogi. Jest bardzo wiele tytułów. Niektóre mamy nas tutaj albo szukaj w księgarni internetowej.
 7. Lampa solna.  Wytwarza dobrą energię sprzyjającą praktyce jogi.
 8. Elejki eteryczne. Ważne, żeby były w 100% z naturalnego surowca.
 9. Kominek zapachowy. Może być na świeczkę. Fajne są z pokrywką dostępne w sieci Uroda w cenie rzędu 20 zł. Droższe, ale i lepsze są elektryczne. Dużo dłużej wydziela się zapach. Niektóre mają też fukcję jonizowania powietrza.
 10. Kadzidełka i podstawka do nich. Ważne, żeby były naturalne. Wiele jest sztucznie aromatyzowanych, takich unikaj.

Dodałem linki do wielu z tych produktów, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to daj mi znać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Leszek Kawa

współwłaścicel razem z żoną i nauczyciel wiodący w Omśrodku Hatha Jogi

Indywidualne zajęcia z jogi

Prowadzimy prywatne zajęcia jogi dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w normalnych grupowych zajęciach.  Są dwie możliwości.

1) Indywidualne. Zajęcia prowadzone jak normalnie w grupach w Omśrodku, ale tylko z jedną osobą, ewentualnie do 5 osób. Możliwe, gdy jest wolna sala między zajęciami np. poniedziałki, czwartki 11:30-13:00, sobota po południu i wieczorem. Jeśli więcej osób, to trzeba się zebrać samodzielnie. Dla osób, które chcą aby nauczyciel poświęcił czas i uwagę tylko im. Opłata 250 zł za jedne 1,5 godzinne zajęcia. Zajęcia te prowadzą wszyscy nauczyciele Omśrodka  - możesz wybrać swojego ulubionego ;-)

2) Rehabilitacyjne indywidualne. W tym przypadku zestaw pozycji asan dobierany indywidualnie do potrzeb ucznia. Są to zajęcia dla osób, które mają takie problemy zdrowotne lub inne, że nie mogą ćwiczyć pozycji ze wszystkimi. Udzielamy takich lekcji indywidualnych w Omśrodku (w wolnym czasie od zajęć - sprawdź w grafiku) lub w domu ucznia. Opłata minimum 250 zł za jedne 1,5 godzinne zajęcia plus koszt dojazdu jeśłi poza. Zajęcia te prowadzą najbardziej doświadczeni nauczyciele w Omśrodku - Iwona i Leszek.

W obu przypadkach konieczne uzgodnienie z którym nauczycielem będą zajęcia i zarezerwowanie terminu telefonicznie 603 107 107. Płatność gotówką w Omśrodku lub można zapisać się i opłacić online przez strefę klienta.

 

We wrześniu

Pranajama
soboty 8:00-8:45
5 i 19.09

Ogólna 2
niedziele 18:00-20:00
6 i 20.09

Grupy tematyczne:

3.09 – stojące z pomocami
10.09 – bóle dołu pleców
17.09 – siedzące
24.09 - odporność