Indywidualne zajęcia z jogi

Prowadzimy prywatne zajęcia jogi dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w normalnych grupowych zajęciach.  Są dwie możliwości.

1) Indywidualne. Zajęcia prowadzone jak normalnie w grupach w Omśrodku, ale tylko z jedną osobą, ewentualnie do 5 osób. Możliwe, gdy jest wolna sala między zajęciami np. poniedziałki, czwartki 11:30-13:00, sobota po południu i wieczorem. Jeśli więcej osób, to trzeba się zebrać samodzielnie. Dla osób, które chcą aby nauczyciel poświęcił czas i uwagę tylko im. Opłata 250 zł za jedne 1,5 godzinne zajęcia. Zajęcia te prowadzą wszyscy nauczyciele Omśrodka  - możesz wybrać swojego ulubionego ;-)

2) Rehabilitacyjne indywidualne. W tym przypadku zestaw pozycji asan dobierany indywidualnie do potrzeb ucznia. Są to zajęcia dla osób, które mają takie problemy zdrowotne lub inne, że nie mogą ćwiczyć pozycji ze wszystkimi. Udzielamy takich lekcji indywidualnych w Omśrodku (w wolnym czasie od zajęć - sprawdź w grafiku) lub w domu ucznia. Opłata minimum 250 zł za jedne 1,5 godzinne zajęcia plus koszt dojazdu jeśłi poza. Zajęcia te prowadzą najbardziej doświadczeni nauczyciele w Omśrodku - Iwona i Leszek.

W obu przypadkach konieczne uzgodnienie z którym nauczycielem będą zajęcia i zarezerwowanie terminu telefonicznie 603 107 107. Płatność gotówką w Omśrodku lub można zapisać się i opłacić online przez strefę klienta.

Szukasz idealnego prezentu dla znajomego jogina lub dla siebie? Joga to znacznie więcej niż aktywność fizyczna, to styl życia. Ta lista sugestii dotyczących prezentów pomoże Ci znaleźć prezent dla każdego, kto zaczyna jogę lub uprawia jogę od lat. Lista jest uszeregowana w kolejności od najbardziej potrzebnych rzeczy. Dodaję to co jest rzeczywiście potrzebne i dobre na podstawie swoich 27 letnich doświadczeń z praktyki, uczenia jogi i prowadzenia szkoły. Baw się dobrze!

  1. Mata do jogi. Mogę polecić sprawdzone w Omśrodku maty, których używamy. Najlepsze są maty z kauczuku, chociaż zarazem najdroższe. Z naturalnego i ekologicznego materiału są maty EcoPro dostępne u nas w szkole lub online dostępne w pięciu kolorach i w trzech grubościach od 1,5 mm najlepsza w podróży, 4mm - najczęściej wybierana oraz 6 mm dla osób np. ze słabszymi stawami oraz starszych w cenie od 200 do 260 zł. Mamy też bardzo dobre, niemieckie maty z materialów sztucznych special i kailash w cenach od 65 zł do 95 zł.
  2. Pasek do jogi. Drugi najbardziej oprócz maty potrzebny przyrząd do praktyki jogi. Bawełniane paski o długości 2,7 m i szerokości 4 cm są najczęściej spotykane.
  3. Klocek do jogi. Często wykorzystywany przyrząd, do praktyki wielu pozycji potrzebne są dwa. Powinien być stabilny czyli z cięższego drewna jak dąb lub jesion.
  4. Odzież do jogi. Gdy zaczynamy ćwiczyć, to najczęściej mamy jakiegoś t-shirta, leginsy, spodenki lub dres. Ważne żeby nie krępowały ruchów, były zrobione z możliwie naturalnych materiałów. U nas nie prowadzimy sprzedaży, ale mogę polecić polską firmę 4F z koszulkami dla niej oraz dla niego. Niektóre zakupy robię też w Decathlonie. Mają swój cały dział do jogi: koszulki, staniki, leginsy, bluzy, polary, akcesoria. Posiadają w ofercie własne marki oraz duże światowe firmy w przystępnych cenach. Nie wszystko mają odpowiednie do jogi np. maty, ale odzież do jogi jest w porządku.
  5. Karnet na jogę.  Bardzo dobry prezent dla drugiej połowki albo znajomego. Dla początkujących mamy 3 karnety: 8 wejść na 30 dni, 16 wejść na 60 dni i 10 wejść na 90 dni. Dla już ćwiczących wszystkie karnety. Można też zakupić karnet na specjalne indywidualne zajęcia.
  6. Książka do jogi. Jest bardzo wiele tytułów. Niektóre mamy nas tutaj albo szukaj w księgarni internetowej.
  7. Lampa solna.  Wytwarza dobrą energię sprzyjającą praktyce jogi.
  8. Elejki eteryczne. Ważne, żeby były w 100% z naturalnego surowca.
  9. Kominek zapachowy. Może być na świeczkę. Fajne są z pokrywką dostępne w sieci Uroda w cenie rzędu 20 zł. Droższe, ale i lepsze są elektryczne. Dużo dłużej wydziela się zapach. Niektóre mają też fukcję jonizowania powietrza.
  10. Kadzidełka i podstawka do nich. Ważne, żeby były naturalne. Wiele jest sztucznie aromatyzowanych, takich unikaj.

Dodałem linki do wielu z tych produktów, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to daj mi znać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Leszek Kawa

współwłaścicel razem z żoną i nauczyciel wiodący w Omśrodku Hatha Jogi

joga mamy dzieci

Joga dla kobiet z dziećmi

Idealne zajęcia, jeśli bardzo chciałabyś wybrać się na jogę, ale nie masz z kim zostawić dziecka (do 4 lat).
Odpowiednio skrócone do godziny zegarowej, aby nie były zbyt dużym wyzwaniem dla maleństwa.
Szczególnie dla świeżo upieczonych mam, które nie wróciły jeszcze do pracy, a borykają się napięciem mięśniowym wywołanym wymuszoną pozycją (karmienie, noszenie dziecka). Skupimy się na otwarciu klatki piersiowej i odciążeniu kręgosłupa piersiowego, lędźwiowego, na łagodnym wzmocnieniu mięśni brzucha i dna miednicy, ale przede wszystkim na regularnej praktyce asan z wszystkich grup.

Weź dla dziecka kocyk, ulubione zabawki, pieluchy etc.
Zajęcia będą się odbywać przy łagodnej muzyce z myślą o najmłodszych.
Maluchy lubią wędrować po sali i "dzielić się" zabawkami, więc bądź na to gotowa (wyrzucamy ze słownika słowa "moje" i "nie zabieraj").
Zyskasz nie tylko nową przestrzeń w ciele, ale i nowe cenne znajomości.
Wyjątkowa inicjatywa na mapie Warszawy, gdzie z maluszkiem poćwiczysz jogę a nie... przysiady.

Terminy zajęć i zgłoszenia

Zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu: poniedziałki 12:00-13:00 i czwartki 12:00-13:00. Cena to 100 zł w promocji w pierwszym miesiącu.

Panie w ciąży mogą również na te zajęcia przychodzić. Jeśli aktualnie jesteś w ciąży, to zgłoś chęć uczestnictwa. Możesz ćwiczyć jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych od lekarza. W przyszłości chcielibyśmy uruchomić oddzielną grupę tylko dla pań w ciąży. Godziny byłyby podobne w ciągu dnia z odstępnych wolnych. Zgłoś kiedy byś mogła przychodzić.

Zgłaszajcie swoje uwagi i zapytania - można mailowo lub w komentarzach.

joga mamy dzieci pies

 

Regulamin zajęć w Omśrodku Hatha Jogi

1. Członkostwo powstaje po łącznym spełnieniu następujących warunków: a) złożeniu wypełnionego oraz podpisanego Formularza Zgłoszeniowego, z którego wynika fakt zapoznania się oraz akceptacji zasad obowiązujących w Omśrodku Hatha Jogi, zwanego dalej Szkołą, w szczególności zaś akceptacji wysokości i sposobu uiszczania opłat za zajęcia; b) uiszczeniu należnej opłaty za zajęcia, a w przypadku ustalenia jej płatności w ratach uiszczeniu pierwszej raty; c) złożeniu odrębnego oświadczenia w przedmiocie zasad ochrony i przetwarzania danych osobowych powierzonych Szkole; c) akceptacji kandydatury przez Szkołę, otrzymaniu Karty Klienta.
2. Z chwilą wydania Członkowi karty klienta zawarta zostaje uprawniająca do uczestniczenia w zajęciach Umowa Członkostwa w Omśrodku Hatha Jogi, na warunkach określonych w Formularzu Zgłoszeniowym, niniejszym Regulaminie oraz stosownie do wniesionej opłaty.
3. Członkostwo w Szkole jest imienne i bezterminowe, związane ze stałym wnoszeniem opłat za uczestnictwo w zajęciach. Członek zobowiązuje się do stałego wnoszenia opłat za uczestnictwo w zajęciach, stosownie do wybranej przez siebie formy i czasu uczestniczenia w zajęciach według aktualnej tabeli opłat udostępnionej przez Szkołę na stronie internetowej. Opłat za zajęcia wnosi się z góry bądź ratalnie. W przypadku rezygnacji z usług szkoły przed upływem okresu na jaki została wniesiona opłata, Szkoła nie zwraca uiszczonych opłat, a w przypadku płatności ratalnych Członek jest zobowiązany do uiszczenia wszystkich zadeklarowanych w Umowie rat, chyba że nastąpi indywidulane uzgodnienie z Członkiem warunków zaprzestania uczestniczenia w zajęciach i ustania członkostwa. Członkostwo wygasa po upływie 6 miesiącach nieuczestniczenia w zajęciach.
4. W przypadku ustalenia iż opłata za zajęcia jest płatna w ratach przyjmuje się, iż raty są płatne miesięcznie z góry do siódmego dnia od momentu wygaśnięcia opłaty za poprzednią ratę określoną w tabeli opłat obowiązujących w Szkole. W przypadku zmiany wysokości opłat w trakcie ratalnej spłaty Członek jest obowiązany do wnoszenia rat płatności w nowej wysokości, wynikającej ze zmiany stawek opłat zawartych w aktualnej tabeli opłat.
5. Członek Szkoły otrzymuje kartę klienta, którą winien okazać na każdą prośbę pracownika Szkoły. W przypadku jej zgubienia członek winien niezwłocznie zawiadomić pracownika Szkoły, celem wydania duplikatu karty za dodatkową opłatą określoną w tabeli opłat.
6. Członek zobowiązuje się do przestrzegania godzin funkcjonowania Szkoły. Czas otwarcia oraz wszelkie zmiany w tym zakresie Szkoła ogłosi uprzednio w siedzibie Szkoły oraz na stronie internetowej w sposób umożliwiający Członkom zapoznanie się z nimi. Przebywanie na terenie szkoły możliwe jest za zgodą nauczyciela lub osoby upoważnionej.
7. Członkowie zobowiązani są do przestrzegania porządku, właściwego zachowania się i wyrażania w sposób nie zakłócający innym korzystania ze Szkoły. Sprzęt do ćwiczeń powinien być użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za następstwa jego niewłaściwego użytkowania.
9. Palenie tytoniu, spożywanie i sprzedaż alkoholu, przyjmowanie narkotyków, odurzających farmaceutyków i innych nielegalnych substancji na terenie Szkoły jest zabronione. Stawianie się na zajęcia w stanie nietrzeźwości, pod wpływem narkotyków lub substancji odurzających jest zabronione. Członkowie nie stosujący się do powyższych zakazów utracą swoje członkostwo oraz zostaną natychmiastowo wydaleni ze Szkoły.
10. Członkowie nie mogą w Szkole wywieszać plakatów lub innych materiałów, osobistych informacji albo pozostawiać ulotek - bez zgody personelu Szkoły.
11. Członkowie powinni stosować się do zasad higieny, korzystać z ręczników, koszy na śmieci i innych środków czystości.
12. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie całej Szkoły, w tym w szatniach lub łazienkach.
13. Wszystkie pomoce i sprzęt do jogi po zakończeniu zajęć muszą być odłożone lub odwieszone na właściwe miejsce.
14. Członkowie Szkoły na własną odpowiedzialność niniejszym deklarują, iż nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania ze wszystkich oferowanych zajęć i usług. W szczególnych przypadkach od Członka może być zażądane zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do praktyki jogi pod warunkiem nie dopuszczenia do uczestniczenia w zajęciach. Przedłożenie takiego zaświadczenia jest wymagane bezwzględnie od wszystkich kobiet w ciąży.
15. W przypadku naruszenia zasad członkostwa w Szkole, w szczególności opóźnienia w uiszczaniu opłat członkowskich Szkoła może jednostronnie rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym. Pismo rozwiązujące Umowę uznaje się za doręczone Członkowi w przypadku nadania go na adres wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym.
16. Szkoła może dochodzić zapłaty należności przysługujących z tytułu zaległej opłaty na zasadach ogólnych.
17. Szkoła zastrzega sobie – bez podania uzasadnienia - prawo do: ustalania maksymalnej liczby członków; odmowy przyjęcia w poczet członków; zmiany rodzaju członkostwa; zmiany godzin i dni otwarcia Szkoły; zmiany miejsca prowadzenia zajęć.
18. Członkiem Szkoły może zostać osoba nieletnia, która ukończyła 5 lat, za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
19. Ostatni duży posiłek należy zjeść 3 godziny przed zajęciami, mały 1,5 godziny. W czasie zajęć nie wolno pić. Ćwiczy się boso, strój nie powinien krępować ruchów. Zabronione jest pomaganie czy udzielanie jakichkolwiek wskazówek innym uczestnikom zajęć. Ćwiczenia wykonuje się w ciszy, a jedynym wyjątkiem są sytuacje wymienione w pkt. 24.
21. Na zajęcia należy przychodzić punktualnie (wskazane 15 min. przed zajęciami), drzwi Szkoły lub sali zajęć mogą być zamknięte 5 min. przed rozpoczęciem zajęć i zamknięte do zakończenia zajęć. Obuwie pozostawia się w szafce, ubrania na wieszakach i szafkach w szatniach. Cenniejsze rzeczy należy zabierać na salę ćwiczeń. Za cenne rzeczy pozostawione w szatniach szkoła nie ponosi odpowiedzialności. Nie ma możliwości przechowywania stroju do ćwiczeń w Szkole.
22. Okres praktyki dla nowych osób w grupie początkującej trwa 30 dni od daty rozpoczęcia i jest to 8 zajęć, dwa razy w tygodniu. Po tym okresie można uczestniczyć we wszystkich zajęciach w tygodniu oprócz grupy ogólnej 2 , w której można uczestniczyć po 3 miesiącach praktyki oraz pranajamy. W zajęciach pranajamy można uczestniczyć po 6 miesięcznym okresie praktyki jogi. W kursie dla początkujących można uczestniczyć jeden raz w przeciągu pół roku.
23. Każde zajęcia są niepodzielną całością i wychodzenie przed ich zakończeniem jest niewskazane z powodu możliwości wystąpienia niekorzystnych efektów zdrowotnych.
24. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do natychmiastowego zgłoszenia prowadzącemu zajęcia pogorszenia samopoczucia, bóli oraz innych niepokojących objawów pojawiających się w trakcie oraz po zajęciach. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za uaktywnienie i zaostrzenie się schorzeń, chorób i dolegliwości, na które cierpią uczestnicy, także w przypadku braku świadomości z ich strony co do występowania, charakteru i stopnia zaawansowania schorzeń i dolegliwości.
25. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków nie zawinionych przez Szkołę, co nie wyłącza ponoszenia przez Szkołę odpowiedzialności odszkodowawczej na zasadach ogólnych (OC).
26. Dla celów bezpieczeństwa w Szkole funkcjonuje monitoring nagrywający obraz z pomieszczenia korytarza oraz sali do ćwiczeń, na co Uczestnik akceptując warunki niniejszego Regulaminu wyraża zgodę.